Aga mida õpilased teevad?

Kui õpetajate teekonnast digitaalselt kõrgelt haritud kodanikeks on mitmel korral räägitud siis trimestri lõpul oleks paslik kiita ka õpilasi ning võtta kokku nende ägedad tegemised digiõpetuse tundides. Siinkohal on esitatud muidugi vaid põgusad näited õpilaste töödest.

Tegusad on olnud 6. klassi õpilased, kelle toimetamised digiõpetuses on olnud seotud bioloogia tundides õpitavaga. Nii kujundati õppekäiku tutvustavad postrid postermywall keskkonnas.

Elisabethi töö: dazzle (2)

Komposti valmistamise eksperimendist valmisid videod (siin Anastacia ja Mari-Anni video) ja kodulehekülje loomise ülesandes tegi Pille-Riin valmis lehe, kuhu lisada ülevaade ka tulevikus saadavatest teadmistest.

Teine ja kolmas klass harjutasid esitluste tegemist ning otsisid infot nende loomade ja taimede kohta, millega loodusõpetuse tunnis tegelesid. Anna ja Linde tegid esitluse pandakarust, Jass uuris aga teelehte.

5. klass koostas lõiminguna inimeseõpetuse tunnis käsitletud tervisliku toidu teemaga virtuaalse tahvli padlet-keskkonnas. Elis uuris, kuidas teha chia-pudingit .  Viiendikud katsetasid ka pilditöötlust. Karla töö Pixlr keskkonnas on näiteks selline:

pixlr.jpg

Neljandikud joonistasid Pixton programmis koomiksit ning panid ise kokku gif-pilte. Miguel pildistas Kasperit ja Germanit ning tegi sellise liikuva pildi:

CJcOvD

Ja muidugi osalesid suured ja väikesed õpilased Hour of Code programeerimisnädalal ning kirjutasid koodi selleks, et tige lind saaks kinni püüda oma põlise vaenlase rohelise sea. Soovijatel on võimalik ka ise KoodiTunnist osa võtta. Meie õpilaste lemmikülesanne asub siin.

pizap.com15125942884031

Järgmise trimestril on plaanis õpilastele tutvustada robootikat ja erinevaid pildistamis- ning salvestusvõimalusi ning keskenduda veelgi rohkem koostööoskuste arendamisele.

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s